Detský DHZ Myjava zabavil návštevníkov letného kúpaliska

03.07.2020

V utorok 30.júna 2020 sa v priestoroch športového areálu v Myjave uskutočnil program venovaný deťom pri príležitosti posledného školského dňa a zároveň zahájenia prvého dňa letnej sezóny na myjavskom kúpalisku.

Okrem miestnych predajcov v stánkoch privítalo návštevníkov horúce počasie ako stvorené pre pobyt pri bazéne a množstvo zábavných hier pre deti. Program bol sprevádzaný hudbou z pódia, ktoré bude počas celého leta hostiteľom kapiel v rámci podujatí pod názvom Leto s naMY, čo je vlastne akými kultúrnym letom v Myjave a snahou mesta o kultúrne zmiernenie dopadov na všetky masové tohtoročné podujatia.

Z programu naviac upútali pozornosť malí hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru Myjava, ktorí v opatere svojich dospelejších kolegov predviedli hasičské útoky so všetkým,čo k tomu patrí. Pri druhom útoku prišlo k nemilej udalosti, kedy sa nešťastím oheň, ktorý mali požiarnici pripravení pre ukážky útokov, rozšíril prostredníctvom horľaviny pridanej do ohňa aj na odev hasičov. Detský DHZ dopomohol situáciu vyriešiť a oheň uhasiť, čím si vyslúžil potlesk od divákov, ktorí nemali núdzu o akciu a zábavu.

Leto s naMY bude pokračovať naďalej každodennými akciami uverejňovanými na stránkach mesta Myjava. Dnes, 3. júla, program pokračuje večerným vystúpením od 19-tej hodiny skupiny Music Band Four a v sobotu večer vystúpia Myjavské heligónky. Deti čakajú ďalšie atrakcie zabezpečené Centrom voľného času.