Myjava si body s Belušou delila

17.08.2020

V 2. kole III. ligy západ na seba narazili mužstvá s kvalitatívnou úrovňou pasujúcou oba celky do hornej časti tabuľky. Ešte pred výkopom sa potleskom a odovzdaním daru z rúk gen. manažéra Ing. Petra Halabrína a sekretára Stanislava Malečku rozlúčili diváci na tribúnach s  hráčom a kapitánom Spartaka Myjava Róbertom Horešom, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju dlhoročnú futbalovú kariéru v Spartaku.

Od úvodných minút mal futbal vysoké tempo, ktoré mohla Beluša pretaviť do gólu v 10. minúte. Strelu Gáboríka Solnička zlivikdoval. V 25. minút sa dostal k blízkosti bránky súpera Vávra, ktorého nebezpečnú prihrávku vyriešil brankár hostí. V 29. minúte si po faule na Copka loptu postavil na štandardku Flamík a na počudovanie všetkých lopta prepadla až do siete - 1-0.

Strelec úvodného gólu zápasu, Samuel Flamík:

,,Vedeli sme, že Beluša má fyzicky zdatné a vysoké mužstvo, takže tomu sme sa snažili prispôsobiť štandardky. Snažili sme sa kopať prudké lopty a krútiť ich do brány, ako sme to nacvičovali aj na predzápasovom tréningu. Po malej chybičke brankára sa to aj podarilo. Skôr som centroval, ale Dávid Copko tam rýchlo prebehol pred brankárom, tak aj to dopomohlo k tomu gólu.''

Po polčase mal Spartak dobrú príležitosť odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov, Ulrich po snahe Copka nakoniec mieril do bočnej siete. Beluša využila dôraz v útoku v 57. minúte vyrovnávajúcim gólom Gáboríka. Od tohto momentu Beluša ožila a hrozila nepríjemnými kontrami, ktoré končili s loptou v rukách Solničku, alebo na plachte za bránou. Situácie s mnohými náznakmi príležitostí a rozhádzanými obranami využili hráči Myjavy gólom v 63. minúte, kedy si na center Ulricha nabehol Copko, ktorý po dobre mierenej hlavičke znovu poslal Myjavu do vedenia. Tímy si ale nakoniec body delili. Rozhodol o tom rýchly útok po ľavej strane zakončený prihrávkou pred bránu a strelou Hreháka na 2-2. Myjava v závere hrozila a mohla dokonca vyhrať, no krásnu strelu Copka, ktorému zápas chutil, zastavilo brvno súperovej brány.

David Copko, strelec druhého gólu:

,,Dostal som to od Ľuba Ulricha na hlavu a už som to iba chcel trafiť do brány. Videl som, že brankár tam nechal voľné miesto a chvalabohu to tam padlo. Škoda, že ten gól nebol trojbodový a že sme ten zápas nedotiahli do víťazného konca. Mohli sme vyhrať ale bolo tam z našej strany veľa nepresností.''

Kapitánsku pásku si obliekol Pavol Farkaš, skúsený obranca v drese Myjavy:

,,Bolo to milé prekvapenie, keď mi Soldo povedal, že budem kapitán. Bola to pre mňa pocta. Myslím si, že po priebehu je remíza asi zaslúžená. Súper hral veľmi dobre. Z našej strany mi to prišlo nervózne a rozhárané. Dostali sme sa dvakrát do vedenia a myslím, že máme dosť skúsené mužstvo na to, aby sme si to postrážili. Nemôžem nikoho kritizovať, že by sa niekto nesnažil, jednoducho sa stále zohrávame a chýbajú nám kľučoví hráči Pekár a Kóňa. Z môjho pohľadu tam boli aj niektoré výborné momenty.''

Tréner Spartaka Ladislav Hudec okomentoval zápas takto:

,,Vedeli sme, aký fyzicky dobre pripravený a dobre organizovaný súper nás čaká. Všetko sa to potvrdilo. Myslím si, že sme videli dobrý zápas. V niektorých momentoch sa súper zdal byť lepší, v niektorých sme preberali iniciatívu my. Škoda vyrovnávajúceho gólu, ale treba uznať, že súper bol dobrý. My sa musíme dať teraz rýchlo dokopy, hlavne, aby sa nám uzdravili nosní hráči pretože je to cítiť. Škoda príležitosti Ľuba Ulricha, čo by bolo na 2-0. Ten rozdiel by bol väčší a čakali by sme na ďalšiu šancu. Ale to sú mikrosituácie, o ktorých sme si hovorili, že možno príde jedna-dve, ktoré musíme využiť. Škoda Copkovho brvna v závere, ale to sú už momenty, ktoré rozhodujú o zápase. Treba uznať kvalitu súpera a brať bod taký, aký je.''

Nasledujúci zápas odohrá Spartak Myjava doma v rámci druhého kola Slovenského pohára v stredu 19. augusta, v ktorom vyzve od 17.00h favorizovaný AS Trenčín. Všetci milovníci futbalu sú na zápas srdečne pozvaní.