Myjava: Zrušené podujatia a dezinfekcia verejných priestorov.

28.07.2020

Už pred víkendom mesto Myjava oznámilo zatvorenie kúpaliska a zrušenie všetkých športových a kultúrnych akcií do 31. júla. V pondelok 27. júla zasadal Krízový štáb, po ktorom primátor mesta Pavel Halabrín uverejnil ôsmy príkazný list primátora.

O ďalších opatreniach rozhodne prípadný počet nakazených v nasledujúcich dňoch
O ďalších opatreniach rozhodne prípadný počet nakazených v nasledujúcich dňoch

Nariadenia v príkaznom liste sa dotkli najmä spoločenských podujatí, ktoré sú zrušené, kultúrnych, športových a voľnočasových zariadení, ktoré zostanú zatvorené. Práve 1. a 2. augusta 2020 sa v mestskej časti Turá Lúka mali konať Dožinky a Deň Turej Lúky pri príležitosti 440. výročia založenia kedysi samostatnej obce. Zatvorené zostáva letné kino v amfiteátri Trnovce i myjavské kúpalisko. Z tohto dôvodu boli zatiaľ prerušené všetky programy akcie Leto s naMY.

V liste sa taktiež nariaďuje zvýšená opatrnosť a miera hygieny vo verejných budovách, v turistickej ubytovni, slobodárni a v zariadení soc. služieb. Reštauračné zariadenia majú odporúčané skrátiť svoje prevádzkové hodiny do 21:00 a početne obmedziť organizovanie osláv. Všetky opatrenia zostávajú v platnosti do pondelka 3. augusta, po ktorom z hľadiska vývoja situácie a počtu nakazených Mesto zváži ďalšie kroky.

Mesto začalo taktiež s dezinfekciou verejných priestranstiev vrátane detských ihrísk, lavičiek, zábradlí a ďalších miest s možným výskytom väčšieho počtu ľudí. Nemocnica s poliklinikou Myjava vydala zákaz návštev na lôžkových oddeleniach až do odvolania.

Z oslavy narodenín si k 28. júlu odnieslo vírus 20 ľudí, v okrese Myjava zostáva počet pozitívnych na čísle 13. V dôsledku testovania kontaktných osôb sa môže počet infikovaných ešte zvýšiť, od čoho závisí práve budúci rozsah a miera obmedzení verejných aktivít v meste.