Remeslá našich predkov 2020 v Starej Turej si návštevníci pochvaľovali

14.09.2020

V piatok 11. septembra sa na námestí v Starej Turej konal 14. ročník podujatia Remeslá našich predkov. Z dôvodu pandemickej situácie boli trhy presunuté z augusta na neskorší termín. 

Jednalo sa o prvú väčšiu akciu v meste po dlhšej dobe, na ktorú si našlo cestu množstvo ľudí. Tých však púšťali do areálu trhov v obmedzenom počte a museli dodržiavať hygienické nariadenia. Dohľad nad ich dodržiavaním a priebehom podujatia, ako aj celú jeho organizáciu, mali pracovníci DK Javorina, vďaka ktorým sa vôbec síce v ''obmedzenom'' režime, ale predsa podujatie uskutočnilo. Tento rok sa trhy tešili nesmiernej obľube. Dopomohlo tomu krásne počasie, ale aj nadšenie miestnych ľudí pre kultúrne vyžitie, ktoré je tento rok ochudobnené o množstvo spoločenských dianí. 

Najvďačnejšími návštevníkmi boli samotní predajcovia, ktorí v súčasnej situácii nemajú toľko možností ponúkať svoje výrobky. Eva Adámková, riaditeľka DK: 

,,Remeslá sa vždy konajú druhý augustový týždeň, ale tento rok sme ich museli preložiť kvôli pandémii. Remeselníci chodia z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Vidieť tu tradičné remeslá, ako košikári, tkáčky, paličkárky, keramikári, ale potom i novšie remeslá v podobe výroby mydiel, modernej bižutérie a oblečenia.''

Podujatie doprevádzala i živá hudba v poobedňajšom programe, ktorý bol zmesou folklóru. Postupne sa na Námestí slobody predstavili  ĽH Šramel, ĽH Polun a skupina Spod Budína. Sprievodným podujatím tohtoročných Remesiel bola burza kníh a časopisov, ktorá sa uskutočnila v Dome kultúry a takisto výstava papierových modelov hradov a zámkov. Návštevníci mohli zavítať i do izbičky tradičného bývania, alebo Mestského múzea Stará Turá.

Celú fotogalériu z podujatia nájdete na našom facebooku KLIKNUTÍM TU.